PEELINGI MEDYCZNE
Dodane przez patryk dnia Grudzień 09 2011 00:00:00


PEELINGI MEDYCZNE:

I 30% owocowy z Witaminą C i enzymami roślinnymi

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

• Trądzik różowaty, rumień
• Sucha, mocno odwodniona skóra
• Skóra wrażliwa
• Skóra z problemami naczyniowymi
• Skóra szara w kolorze, zmęczona - np. u osób palących papierosy

OPIS ZABIEGU

To witaminowy peeling, który można wykonywać wszystkim, niezależnie od rodzaju skóry. Jest odpowiedni dla osób o wrażliwych skórach, z problemami naczyniowymi, a także dla tych, którzy boją się, bądź nigdy nie poddawali się zabiegom eksfoliacyjnym.

Preparat poza 30% zawartością witaminy C, składa się z enzymów proteolitycznych pochodzenia roślinnego. To połączenie gwarantuje delikatną eksfoliacją, połączoną z lekko rozjaśniającym działaniem. Największą zaletą peelingu jest jednak jego stymulujący wpływ dzięki witaminie C - obejmuje on pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, wzmocnienie i usprawnienie mikrocyrkulacji w naczyniach włosowatych skóry, jak również ochronę antyoksydacyjną.
Dodatkowo w skład preparatu wchodzi kwas hialuronowy, nawilżające polipeptydy i wyciągi roślinne o działaniu antyoksydacyjnym.


By zaplanować serię zabiegów, należy ocenić stan i potrzeby skóry. Optymalna seria, to 3-6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni.


II 40% - glikolowy z retinolem

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

• Skóra dojrzała (wszystkie typy starzenia się skóry)
• Widoczne zmarszczki
• Szorstka skóra
• Zmęczona, szara w kolorze
• Tłusta, trądzikowa cera
• Skóra osób palących papierosy

OPIS ZABIEGU

To zabieg, podczas którego dochodzi do zdecydowanego złuszczania warstwy rogowej przy jednoczesnej silnej stymulacji skóry witaminą A. Peeling tworzy roztwór kwasu glikolowego i retinolu. Kwas glikolowy strukturalnie składa się z bardzo małych cząsteczek (jego cząsteczka jest najmniejsza spośród wszystkich tworzących alfa-hydroksykwasy), dlatego penetruje w głąb warstwy rogowej powodując jej lepsze, silniejsze złuszczanie, co w konsekwencji przyczynia się do głębszego przenikania innych substancji aktywnych - tu retinolu. Witamina A wpływa stymulująco na poziomie skóry właściwej, gdzie pobudza fibroblasty do produkcji macierzy zewnątrzkomórkowej, natomiast w naskórku wpływa regulująco i usprawniająco na podziały i różnicowanie komórek w warstwie podstawnej, przyspieszając zaburzone procesy odnowy naskórka.

Ustalając serię zabiegów należy uwzględnić wskazania i dostosować ją do indywidualnych potrzeb skóry. Optymalna seria, to 6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni. W przypadku skóry z problemami trądzikowymi (wieku dojrzałego), pomiędzy zabiegami, można mechanicznie oczyszczać skórę wówczas eksfoliacja odbywa się co 2 tygodnie.

Po zakończeniu całej serii, należy zachować profilaktykę zapobiegawczą wykonując zabieg co 4-5 tygodni.


III 50% - mlekowo-kojowy

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

• Przebarwienia pigmentacyjne
• Skóra dojrzała (wszystkie typy starzenia się skóry)
• Mocno wysuszona skóra
• Szybkie rozświetlenie

OPIS ZABIEGU

To zabieg eksfoliacyjny, przeznaczony do przeprowadzania kuracji redukującej przebarwienia pigmentacyjne. Formuła peelingu opiera się na 50% roztworze kwasu mlekowego i 15% zawartości substancji rozjaśniających, m.in. kwasu kojowego oraz mącznicy lekarskiej zawierającej wolny hydrochinon. Zarówno kwas kojowy, jak i hydrochinon powodują inhibicję tyrozynazy, dzięki czemu hamują nadmierną melanogenezę.

By zaplanować serię zabiegów, należy dobrze ocenić rodzaj i głębokość przebarwień u pacjenta. Narzędziem diagnostycznym może być lampa Wooda oraz/lub przeprowadzenie wywiadu z pacjentem. Optymalna seria, to 6-9 zabiegów wykonywanych co 7 - 10 dni. W przypadku stwierdzenia głębokich przebarwień lub braku odpowiedzi po 6 zabiegu, należy powiększyć serię zabiegów. Po zakończeniu całej serii, należy zachować profilaktykę zapobiegawczą wykonując zabieg co 4-5 tygodni.

Po zabiegu, pacjent powinien stosować Total Skin Lightening Serum i OBOWIĄZKOWO, przez cały czas kuracji Daily Defence SPF 35.